Moc: 16kW

Zakres pracy: 4,5-16,5kW

Metraż: do 170mkw (stare budownictwo), do 220mkw (nowe budownictwo)

Sprawnośc kotła: 92%

Maksymalna temperatura pracy: 85 st.C

Pojemność wody: 80l

Minimalny ciag kominowy: 22Pa

Przyłącze instalacji: 1 1/2"

Przyłącze komina: 159mm

Masa kotła: 300kg

Objętość zasobnika: 350l

Szerokość: 48cm

Szerokość zasobnika: 60cm

Głębokość: 58cm

Wysokość:

Kocioł HD Eco 16kW może pracować za równo w układzie otwartym jak i zamkniętym!

HD Eco 16 kW to nowoczesny kocioł C.O. na pellet do ogrzewania mieszkań, domów i biur dla wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i wygodę w swoim życiu.

  • Dzięki zastosowaniu w pełni automatycznego obrotowego palnika polskiej produkcji KIPI ROTARY nie trzeba już martwić się o zapalanie i czyszczenie palnika. W palniku KIPI zastosowano innowacyjny mechanizm czyszczenia- obrotową komorę paleniskową i nadmuchową, dzięki czem palnika nie musisz czyścić w ogóle.
  • Zastosowanie zasobnika o pojemności 350l pozwala zapomnieć o dorzucaniu do kotła nawet do 2 tygodni.
  • Najnowszej generacji sterownik ecoMax 350P zapewnia wysoką wydajność kotła i oszczędność paliwa nawet do 40% względem poprzedniego źródła ciepła. Jest prosty i intuicyjny w obsłudze, można go również rozbudować o dodatkowe moduły (np. wi-fi).
  • Konstrukcja kotła HD ECO 16kW pozwala na niemal nieograniczone możliwości aranżacji pomieszczenia na kocioł- zasobnik może stać z prawej lub lewej strony, a nawet kilka metrów od korpusu kotła.

Regulator pogodowy steruje pracą kotła na paliwo stałe z wykorzystaniem optycznego czujnika jasności płomienia. Kontroluje proces spalania w kotłach i palnikach pelletowych, pogodowo steruje obiegiem CO i  CWU. Współpraca z termostatem pokojowym zapewnia komfort utrzymania temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu. Intuicyjna i prosta obsługa, system "TOUCH&PLAY" oraz wyświetlacz, na któym wyświetlane są informacje w postaci czytelnych ikon, modulacja mocy wentylatora, detekcja jasności pólmienia, sterowanie pompą CO i CWU, zapalarką oraz podajnikiem paliwa, sygnalizacja alarmów i ochrona STB, system inteligentnego menu, w którym elementy niepodłączone są nieaktywne (niewidoczne).

Kocioł pelletowy HD ECO 16kW  posiada klasę efektywności energetycznej  A+,  czyli najwyższą możliwą do uzyskania dla kotłów niebędących urządzeniami kondensacyjnymi. Daje to użytkownikowi gwarancję że ma do czynienia z urządzeniem ekologicznym i energooszczędnym.

Dodaj opinię

Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie